Terasy

Námi nabízené materiály, jak dřevěné, tak i kompozitní (moderní materiál ze dvou a více součástí s konečnými vlastnosti, které neměla žádná z nich – materiál WPC), mají široké uplatnění ve venkovních prostorách, jsou vhodné nejen pro terasy, ale i kolem bazénů, na střechy, garáže, nebo je lze využít jako ploty.

Jaký zvolit materiál?

  • Kompozitní (dřevoplastové terasy) – jsou snadno udržovatelné, avšak jejich vzhled nepůsobí zcela přírodně.
  • Dřevěné terasy – působí velmi příjemným přírodním vzhledem, avšak časem dochází ke změně jejich vzhledu (změně barvy nebo k vysýchání), čemuž lze zabránit pravidelnou údržbou plochy (olejování).

Jak na montáž teras?

Materiál by měl být před montáží správně uložen v zastřešených prostorách s venkovní vlhkostí vzduchu. Přitom je nutné, zabránit tomu, aby nebyl vystaven vnějším vlivům, vhodným zakrytím materiálu. Správná cirkulace vzduchu se zajistí přeložením materiálu.

V obou případech (dřevěné i dřevoplastové podlahy) se podlaha instaluje na nosný rošt. Rošt je tvořen z podkladových hranolů, které jsou umístěny tak, aby rošt pod sebou nezadržoval vodu.

Vybraný materiál lze upevnit buď formou skryté montáže, kdy díky použití sponek není spojovací materiál vidět, nebo přímou montáží, zde je materiál pevně spojen s roštem nerezovými vruty (pohledový spoj).

bona_logo woca_logo

Dřevěné terasy

Nabízíme dřevěná terasová prkna, jak z tuzemských, tak exotických dřevin, které jsou příjemné na dotek a mají široké uplatnění při pokládce na terasy, balkony, střechy nebo kolem bazénů. Samozřejmě u nás najdete i veškeré příslušenství a prostředky pro údržbu a čištění.

Dřevoplastové terasy

Kompozitní (dřevoplastové – WPC) terasy jsou odolné proti povětrnostním podmínkám, mají vysokou trvanlivost a jsou téměř bezúdržbové. Protože tento materiál spojuje nejlepší vlastnosti dřeva a plastu, jsou vhodné k použití na terasy, balkony nebo okraje u bazénů apod. Jejich montáž je jednoduchá a rychlá. Materiál je šetrný k životnímu prostředí.

Jak udržovat a čistit terasy?

Dřevěné terasy je třeba čistit a ošetřovat příslušnými přípravky, aby byla zachována původní barva i požadované vlastnosti. Pro tyto účely máme v nabídce přípravky německé značky Bona a dánské značky Woca.

Comments are closed.